BEYDAĞ’IN ALTERNATİF TURİZM PROJESİNDE İHALELER TAMAM

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de 57 bin lira eş finansman ve fiziki altyapı çalışması desteği verdiği Beydağ Barajı Su Ürünleri Kooperatifi’ne ait “Beydağ’da alternatif turizm gelişiyor” adlı proje için yüzer iskele ve gezi teknesi ihalelerine çıkıldı.

BEYDAĞ’IN ALTERNATİF TURİZM PROJESİNDE İHALELER TAMAM 0

15 metre uzunluğundaki gezi ve olta balıkçılığı teknesi ihalesini 410 bin lira teklif ile Mercan Tekne adlı firma, yüzer iskele ihalesini de 141 bin lira teklif ile PMS firması kazandı. Beydağ Barajı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Saydam dün firma temsilcileri ile sözleşme imzaladı. Saydam, iki ihale ile birlikte başlayacak çalışmaların nisan ayı sonuna dek tamamlanacağını belirtti.

“BEYDAĞ BARAJI TURİZME KAZANDIRILACAK"

Beydağ Barajı’nın alternatif turizm merkezi haline gelmesini hedefleyen projenin İZKA tarafından desteğe layık görüldüğünü ifade eden Başkan Saydam, şunları söyledi: "Proje baraj gölünün çeşitli sportif aktiviteler ve sosyal amaçlı kullanımı amacıyla hazırlandı.

Bu amaçla, göl üzerine yüzer iskele sistemi kurulacak, gezi teknesi alınacak ve sportif olta balıkçılığı için gerekli ekipmanlar alınıp kurulacaktır. Bu projeyle Beydağ’da alternatif turizm imkanı yaratarak bölgenin sosyoekonomik gelişmenin sağlanması, bu yolla kalkınmanın sağlanmasını hedefliyoruz.

Beydağ Baraj gölünün sulamanın yanı sıra sosyal ve sportif amaçlarla kullanılmasıyla birlikte ilçemize bir cazibe merkezi kazandırmak istiyoruz. Beydağ’da tarım dışında da bir ekonomik faaliyetin geliştirilmesi adına doğal varlıkların da turizme entegre edilmesi gerekiyor. Projemize İzmir Büyükşehir Belediyemiz de destek veriyor. Nisan ayı sonuna kadar yüzer iskele sistemi ve 15 metrelik gezi teknemiz hazır hale gelecek." dedi.

En güncel haberler

PMS Polietilen Güncel Haberler

Firmamızda yapmış olduğumuz faaliyetler ve ürünlerimizle ilgili sizleri bilgilendirmek amaçlı haber sayfamızı dinamik tutmaktayız. Merak ettiğiniz ilginizi çeken alanlarla ilgili bizi sürekli takipte kalınız.

ADRESİMİZ

Kemalpaşa O.S.B Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi No:78, 35170 Kemalpaşa İZMİR

TELEFON NUMARALARIMIZ

Tel: +90 232 877 05 80

Tel: +90 232 877 05 81

E-POSTA ADRESLERİMİZ

info@pms.com.tr
Web sitemizdeki görsel ve teknik unsurlar tanıtım amaçlı olup, PMS tarafından istenilen değişiklikler yapılabilir.